O nas
Kim Jesteśmy
O Nas
„Nowe spojrzenie na pracę.”
Oczekiwania, jakie mamy wobec środowiska biurowego znacząco się zmieniły.
Budujemy środowisko, w którym firmy mogą zapewnić spersonalizowane doświadczenia zarówno pracownikom zdalnym, jak i stacjonarnym. Łącząc znane platformy wideokonferencyjne i przyszłościową technologię z nowoczesnymi środowiskami pracy, firmy mogą zadbać o równość pracowników stacjonarnych i zdalnych.
Inspirujemy do zdefiniowania na nowo środowiska pracy hybrydowej
Hybrid Workplace Experience Centre Warsaw
MEET
INSPIRE
DESIGN
DLACZEGO
HYBRYDA?
Od czasu pandemii koronawirusa nasz profesjonalny świat przeszedł drastyczne zmiany i obecnie żyjemy w czasach nowej normalności. Przyjęliśmy nowy, hybrydowy model pracy, na który składają się trzy integralne elementy: biuro, praca z domu oraz praca zdalna. Coraz częściej uczestniczymy w spotkaniach hybrydowych, a biuro od dawna nie jest jedynym miejscem, w którym odbywamy interakcje. Dlatego tak ważne jest, aby, dzięki zaawansowanej technologii i odpowiednim przestrzeniom gwarantować równe zasady uczestnictwa dla stacjonarnych i zdalnych uczestników spotkań.
Od 1900 roku
POJAWIENIE SIĘ PRZESTRZENI BIUROWYCH
Z nastaniem industrializacji ludzie oddzielili domowe życie od wykonywanej pracy. Nowe osiągnięcia technologiczne, takie jak silnik parowy, żarówka, maszyna do pisania, maszyna liczące i telefon całkowicie zmieniły świat. Produkcja masowa dała początek nowym strukturom i procesom, dramatycznie wpływając na ludzką pracę. Założenia organizacji biur odzwierciedlały hierarchię i status zatrudnionych. Duże przestrzenie biurowe projektowano z myślą o łatwym monitorowaniu robotników.
Od 1935 roku
PIERWSZY NA ŚWIECIE BUDYNEK Z BIUREM NA PLANIE OTWARTYM
Budynek Johnson Wax Administration (zarządu firmy Johnson Wax) zaprojektowany przez Franka Lloyda Wrighta był pierwszym na świecie budynkiem biurowym z pomieszczeniami na planie otwartym. Celem było naśladowanie w biurze tego, co stało się z liniami produkcyjnymi z czasów rewolucji przemysłowej, a tym samym osiągnięcie maksymalnej produktywności. Co ciekawe, ten innowacyjny projektant położył też większy nacisk na wygląd samego budynku i jego wnętrz.
Od 1960 roku
POWSTANIE „ZAŁOŻEŃ KRAJOBRAZU BIUROWEGO”
Boom ekonomiczny w okresie powojennym w Niemczech zainspirował nowe sposoby myślenia. „Quickborner Team” zapoczątkował ideę „Bürolandschaft” („krajobrazu biurowego”). Sztywne i nieefektywne struktury zmieniono za pomocą otwartych przestrzeni, w których swobodnie umieszczano meble oraz przepierzenia. Położono większy nacisk na budowanie relacji między pracownikami i polepszanie komunikacji.
Od 1980 roku
POJAWIENIE SIĘ W BIURZE KOMPUTERÓW
Wraz ze wzrostem znaczenia gospodarki opartej na usługach, w latach ‘70 doszło do kolejnej znaczącej zmiany strukturalnej. Zawody umysłowe i zorientowane na komunikację zaczęły zyskiwać na znaczeniu. Następnie w latach ‘80 do biur weszły komputery, a w latach ‘90 Internet i wiadomości elektroniczne zaczęły mieć istotny wpływ na sposób myślenia i aktywność ludzką. Wyposażenie techniczne stało się nieodzowne dla wykonywania codziennych, profesjonalnych obowiązków, a biura zapewniały całą konieczną infrastrukturę. Urządzenia mobilne wykorzystywane w pracy wciąż stanowiły rzadkość.
Od 2000 roku
TRANSFORMACJA CYFROWA
Transformacja cyfrowa ponownie przyspieszyła, przynosząc fundamentalne zmiany dla pracy i biur. Pojawiła się „nowa ekonomia” oparta o usługi kurierskie oraz media społecznościowe, umożliwiając korzystanie z nowych sposobów komunikacji. Systemy wideokonferencyjne weszły w użycie na całym świecie, po raz pierwszy w historii pozwalając pracownikom i firmom z różnych zakątków globu na zdalną współpracę. Nagle stała się możliwa praca na dokumentach i e-mailach w „innych miejscach”, takich jak hotele, kawiarnie czy lotniska. Praca nie była już związana z wyposażeniem technicznym dostępnym wyłącznie w biurach. Stało się jasne, że samo biuro, jak też jego rola w ekosystemach naszego profesjonalnego życia, uległy zmianie.
Rok 2020
TESTOWANIE ROZSZERZA SIĘ NA ARIZONĘ I NOWY MEKSYK
Wybuch pandemii Covid-19 wywołał zmiany w środowisku i czasie wykonywania pracy. Zamknięto biura, a ludzie przyzwyczaili się do pracy z domu. Chociaż zjawisko pracy zdalnej istniało już wcześniej, teraz ludzie zaczęli ją świadomie wybierać. Platformy wideokonferencyjne zanotowały szczyt popularności w zakresie ich roli dla środowiska pracy zdalnej. Coraz częściej pojawiały się stanowiska do pracy z domu, więcej osób cieszyło się możliwością pracy zdalnej, wzrosła też efektywność pracowników.
Rok 2021
PONOWNE OTWARCIE BIUR
Ponownie otwarto biura, pracownicy wrócili do dawnego środowiska pracy. Część firm nadal zachęcała pracowników do pracy zdalnej, inni woleli lub byli zmuszeni do wykonywania konwencjonalnej pracy biurowej. Jednak każda firma przyjęła pracę zdalną jako coś normalnego i często promowała wśród pracowników taką formę wykonywania obowiązków.
Rok 2022
ERA HYBRYDOWEGO ŚRODOWISKA PRACY
Kiedy pojawili się pracownicy hybrydowi, główny problem leżał w tym, że pracownicy zdalni i biurowi się nie widywali. Z drugiej strony podczas spotkań czy telekonferencji pracownicy zdalni mogli liczyć na więcej uwagi oraz przestrzeni w ramach pomieszczeń wideokonferencyjnych niż pracownicy stacjonarni. Dlatego istniejące technologie zmieniono, aby przystosować je do takich warunków spotkań, by zagwarantować wszystkim równość w hybrydowym środowisku pracy.
Nasi Partnerzy
THE BEST OF THE BREED. SYNERGY FOR CO-CREATION.